Nieruchomość położona jest w Poznaniu, dla której Sąd Rejonowy w Poznaniu prowadzi księgę wieczystą, która nie wykazuję żadnych ograniczeń, roszczeń i obciążeń. Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest przy drodze utwardzonej powierzchnią jezdni i chodnika. Działka, na której położona jest nieruchomość stanowi wieczyste użytkowanie gruntu. Powierzchnia działki wynosi 234 m2. Na przedmiotowym gruncie usadowiona jest budynek mieszkalny w zabudowie szeregowej środkowej. (...)
Pokaż więcej
Nieruchomość położona jest w Poznaniu, dla której Sąd Rejonowy w Poznaniu prowadzi księgę wieczystą, która nie wykazuję żadnych ograniczeń, roszczeń i obciążeń. Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest przy drodze utwardzonej powierzchnią jezdni i chodnika. Działka, na której położona jest nieruchomość stanowi wieczyste użytkowanie gruntu. Powierzchnia działki wynosi 234 m2. Na przedmiotowym gruncie usadowiona jest budynek mieszkalny w zabudowie szeregowej środkowej.składającej się z parteru , piętra i piwnicy o całkowitej powierzchni 104, 14 m2. z czego powierzchnia parteru wynosi 53,49 m2, a powierzchnia piętra wynosi 50,65 m2. W obrysie budynku jest piwnica z pomieszczeniem na garaż, pralnie, kotłownie i skład opału. W skład parteru wchodzą dwa pokoje o powierzchni 11,61 i 20,65 m2, kuchni o powierzchni 7,96 m2, wc o powierzchni 1,69m2, hall o powierzchni 4,73 m2, wiatrolapu o powierzchni 3,12 m2 i schodów o powierzchni 7, 96m2.
W skład piętra wchodzą dwa pokoje o powierzchni 17,16 i 17,72 m2, łazienki o powierzchni 7,03 m2, hall o powierzchni 5,14 m2 i schodów o powierzchni 3,11m2.
Budynek zbudowany jest z siporeksu, pustaków i elementów z cegły. Stropodach wykonany jest z płyt prefabrykowanych ocieplonych supremą. Budynek otynkowany jest tradycyjnie bez zewnętrznego ocieplenia. W pomieszczeniach mieszkalnych podłoga ułożona jest z parkietu. W piwnicy jest wylewka betonowa. Ściany pomieszczeń kuchni , łazienki i toalety pokryte są płytkami ceramicznymi. Łazienka wyposażona jest w wannę, bidet i umywalkę. Pokój na parterze wyposażony jest w szafę typu komandor. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, gazową i sanitarną. Nieruchomość wolna od zaraz. Cena do negocjacji. Polecam
Dla zainteresowanych:
Świerczewo położone jest przy południowej granicy miasta Poznania, na wschód od Strumienia Junikowskiego oraz zachód od potoku Górczynka, między Dębcem a Górczynem. Obecnie jest to największe osiedle o zabudowie jednorodzinnej w Poznaniu. Osiedle obejmuje obszar wyznaczony następującymi granicami:
od wschodu: linią kolejową Poznań Luboń od jej przecięcia z linią kolejową Górczyn Starołęka do Górczynki;
od południa: wzdłuż południowej granicy miasta od potoku Górczynka do Strumienia Junikowskiego i dalej wzdłuż tego Strumienia do ulicy Pszczyńskiej;
od zachodu: ulicą Pszczyńską od Strumienia Junikowskiego do ulicy Leszczyńskiej, następnie ulicą Leszczyńską do ulicy Głazowej, dalej tą ulicą do ulicy Przełęcz, następnie ulicą Przełęcz do linii kolejowej Górczyn Starołęka;
od północy: wzdłuż linii kolejowej Górczyn Starołęka od przedłużenia ulicy Przełęcz do przecięcia z linią kolejową Poznań Luboń.
Historia
Pierwsze zapiski dotyczące Świerczewa pojawiają się w 1235 roku. Potwierdzone zostało wówczas nadanie Świerczewem, archidiakonowi poznańskiemu Piotrowi. Po jego śmierci ziemie przeszły na własność kapituły katedry poznańskiej. Przez kolejne lata wieś podupadała. W 1510 była całkowicie opuszczona, a ziemie uprawiane były tylko częściowo przez kmieci z sąsiednich wsi (głównie Żabikowa, jednak w samym Świerczewie nie mieszkał nikt. Później musiała nastąpić restauracja tego terenu od 1819 roku na terenie wsi istnieje folwark i 7 gospodarstw chłopskich.
Zabytki:
W centrum Świerczewa znajduje się kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Parafia jest prowadzona przez księży Filipinów. W części zachodniej, przy ulicy Ostatniej znajduje się klasztor Ojców Oblatów OMI wraz z parafią pod wezwaniem "Chrystusa Króla". Na północy Świerczewa, zlokalizowany jest Fort IX, jeden z osiemnastu zabytkowych fortów Twierdzy Poznań a w rejonie ulicy Bohaterów Westerplatte schrony z lat 1903-1905 oraz 1913-1914. We wschodniej części Świerczewa, między linią kolejową a ulicą Opolską, znajduje się zabytkowy, lecz niestety zaniedbany i częściowo zdewastowany cmentarz przy ulicy Samotnej. Agent prowadzący: tel.