Kamienica znajduje się przy ul. Matejki, nieopodal Parku Wilsona, Parku Jana Kasprowicza, Dworca PKP i PKS oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek usytuowany jest w Śródmieściu, pomiędzy ul. Głogowską i Grunwaldzką - lokalizacja umożliwia szybkie dotarcie do centrum miasta samochodem i komunikacją miejską.
Lokal usługowy:
Przedmiotem sprzedaży jest lokal usługowy o powierzchni 181,44m2 znajdujący się w przyziemiu budynku, widok z okien na ulicę i dziedziniec. (...)
Pokaż więcej
Kamienica znajduje się przy ul. Matejki, nieopodal Parku Wilsona, Parku Jana Kasprowicza, Dworca PKP i PKS oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek usytuowany jest w Śródmieściu, pomiędzy ul. Głogowską i Grunwaldzką - lokalizacja umożliwia szybkie dotarcie do centrum miasta samochodem i komunikacją miejską.
Lokal usługowy:
Przedmiotem sprzedaży jest lokal usługowy o powierzchni 181,44m2 znajdujący się w przyziemiu budynku, widok z okien na ulicę i dziedziniec. Trzy wejścia do lokalu: od strony ulicy, dziedzińca i piwnicy. Wystawa okien od strony ulicy i zagospodarowanego dziedzińca.
Ulica Matejki to ulica o dużym natężeniu ruchu pieszych i samochodowym.
Standard:
Nowa stolarka okienna drewniana wzorowana na starej zabytkowej, nowe instalacje: wodno-kanalizacyjna, grzewcza (cieplik miejski), elektryczna, WENTYLACJA MECHANICZNA, nowe drzwi wejściowe (od strony ulicy, dziedzińca i piwnicy). Wentylacja potrzebna w lokalach gastronomicznych (kuchnia) doprowadzone przewody do jednego z pomieszczeń. Ściany: odkryta cegła. Posadzka: nowa wylewka betonowa (jastrych).
Cena ofertowa netto: 635 040zł
Cena ofertowa brutto (23% Vat): 781 100zł
Forma własności: odrębna nieruchomość lokalowa z księgą wieczystą i udziałem w gruncie.
Piwnica: możliwość zakupu piwnicy 2000zł/m2 brutto.
Rowerowania/wózkarnia o powierzchni 24,30m2.
Kamienica:
Kamienica z 1905 roku zaprojektowana przez architekta Emila Asmusa, znajduje się pośród innych zabytkowych kamienic.
Na początku XX wieku na terenie Łazarza zaczęło powstawać luksusowe osiedle o wysokim standardzie, obok pięknego parku, według koncepcji urbanistycznej Maxa Johowa.
Kamienica, została odrestaurowana pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Rewitalizacja obejmowała szeroki zakres prac remontowych i konserwatorskich min.: odtworzenie oryginalnego wystroju sztukatorskiego oraz naprawę zdobień architektonicznych, renowacje drewnianych klatek schodowych.
Wymianę wszystkich stropów, instalacji, konstrukcji i pokrycia dachu. Wykonano termomodernizację oraz odrestaurowano elewację.
Budynek dostosowano do współczesnych potrzeb wymieniając instalacje wodno-kanalizacyjną i elektryczną.
Zamontowano instalacje grzewczą (cieplik miejski, grzejniki), domofonową, Internet światłowodowy oraz WINDĘ.
Zadbano o zachowanie charakteru i elementów zabytkowych budynku, dostosowano go do współczesnych wymagań i standardów.
Remont kamienicy przeprowadzono z zachowaniem oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. Zagospodarowano dziedziniec.
Parking lokalizacja i komunikacja:
Parking z możliwością wykupienia abonamentu (3 min. pieszo).
Dworzec PKP i PKS (około. 15 min. pieszo, 10 min. samochodem), Port Lotniczy Ławica (około 25min. samochodem), zjazd na autostradę A2 (około 20min. samochodem), Stary Rynek i Staregy Browar (10 min. samochodem). Przystanki tramwajowe i autobusowe około 3-5 min. pieszo zlokalizowane między innymi przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i ul. Głogowskiej.
Budynek znajduje się w śródmieściu Poznania w pobliżu Palmiarni i Parku Wilsona, blisko dworca PKP i PKS, głównego wejścia Międzynarodowych Targów Poznańskich, Poznań City Center i Starego Miasta. Usytuowanie kamienicy pozwala szybko dotrzeć na Rondo Kaponiera - istotny węzeł komunikacyjny miasta. Stąd można swobodnie przemieszczać się za pomocą komunikacji MPK między innymi do wszystkich Uczelni Wyższych w Poznaniu.
Powyższy opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów KC.
Informacje umieszczone w ofertach przekazywane są przez właścicieli nieruchomości i mogą ulegać zmianom.
Zmiana funkcji, przeznaczenia oraz procedury dotyczące aranżacji i adaptacji oferowanej przestrzeni, a także uzgodnienia z właściwymi organami administracji i uzyskanie pozwoleń są po stronie nabywcy.