Opis nieruchomości:
Przedmiotem sprzedaży jest działka pod budownictwo wielorodzinne o powierzchni 10.000 m.kw. tj. 1,0 ha.
Na tym terenie nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego.
Natomiast projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania przewiduje dla tego terenu zabudowę wielo-mieszkaniową zwartą do trzech kondygnacji
o gabarytach willi miejskich oraz zabudowę niską jednorodzinną z (...)
Pokaż więcej
Opis nieruchomości:
Przedmiotem sprzedaży jest działka pod budownictwo wielorodzinne o powierzchni 10.000 m.kw. tj. 1,0 ha.
Na tym terenie nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego.
Natomiast projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania przewiduje dla tego terenu zabudowę wielo-mieszkaniową zwartą do trzech kondygnacji
o gabarytach willi miejskich oraz zabudowę niską jednorodzinną z usługami podstawowymi.
Przedmiotowa działka położona jest w podstrefie B5. Utrzymuje się istniejące funkcje ogólnomiejskie. Tak określone przeznaczenie terenu to przeznaczenie podstawowe brutto-są to tereny o przewidywanej przeważającej funkcji podstawowej mieszkaniowej i funkcjach uzupełniających w tym np. usług, zieleni, ulic lokalnych, itp.
W zakresie parametrów, wskaźników kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu ustala się:
Powierzchnia zabudowy willi miejskiej nie większą niż 350,0m.kw.
Powierzchnia zabudowy działki budowlanej nie większą niż 40%
Powierzchnię terenu biologicznie czynną nie mniejszą niż 30% działki budowlanej
Lokalizowanie zabudowy zgodnie z wyznaczonymi liniami zabudowy.
Wysokość zabudowy - 3 kondygnacje nadziemne, tj. do 10 metrów, dopuszcza się budowę dodatkowej, czwartej kondygnacji pod warunkiem jej wycofania w stosunku do linii elewacji od strony wszystkich terenów dróg o 1,5m, przy czym w takim przypadku wysokość zabudowy nie może przekroczyć 13,0m do najwyższego punktu dachu.
W miejscach lokalizacji wejść do budynków zakaz sytuowania poziomu parterów poniżej poziomu terenu Dachy płaskie.
Cena:480 zł/ 1m.kw. do negocjacji.
Polecam!
Agent prowadzący: Małgorzata Mielcarek tel.
Powyższy opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
Dla zainteresowanych:
Umultowo to część miasta Poznania i osiedle administracyjne, w północnym obszarze miasta.
Położona w północnej części miasta, nad Wartą, granicząca z Moraskiem (w tym Hubami Moraskimi) od zachodu, z Radojewem (Nową Wsią Górną i Dolną) od północy, z Naramowicami od południa.
Historia:
Historycznie osobna miejscowość nad Jeziorem Umultowskim (początki osadnictwa datowane na ok. XI w.), stopniowo rozbudowywana w kierunku doliny rzeki Warty. W 2. połowie XX wieku etapami włączona w granice miasta Poznania, wraz z Moraskiem i Radojewem. Od nazwy dzielnicy wywodzi się ul. Umultowska.
1 stycznia 1987 r. przyłączono do Poznania obszar wsi Umultowo o powierzchni 526,46 ha z gminy Suchy Las.
Obszar Umultowa w latach 1987?1990 należał do dzielnicy Stare Miasto.
W 1992 r. utworzono jednostkę pomocniczą miasta Osiedle Umultowo.
Dzień dzisiejszy
Rozwój Kampusu Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na granicy Umultowa i Moraska wymusił budowę kompleksu budynków uniwersyteckich (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, Pływalnia Uniwersytecka) oraz uniwersyteckich osiedli (Uniwer i Różany Potok). Jednocześnie włączenie miejscowości w granice miasta Poznania częściowo otwarło drogę do zabudowy jednorodzinnej. Różne części Umultowa wyraźnie różnią się od siebie zabudową, a konfliktom architektonicznym i idącym za nimi konfliktom komunikacyjnym (rozbudowa WNGiG UAM na istniejącej ulicy Maków Polnych) sprzyja brak uregulowania statusu terenów Umultowa w postaci planu zagospodarowania przestrzennego.
Komunikacja
Na Umultowie mieści się pętla autobusowa Różany Potok (autobusy linii 87 i 98), a ponadto dzielnica obsługiwana jest przez autobus linii 67. Przez Umultowo przebiega linia komunikacji Gminy Suchy Las (ZKP) łącząca Biedrusko z Poznaniem (linia 918)
Sport
Obiekty sportowe na Umultowie (poza uniwersyteckimi) to hala squasha (przy ulicy Naramowickiej), wielofunkcyjne boisko sportowe łączące kort tenisowy, boisko siatkarskie, stół do tenisa stołowego i plac zabaw dla dzieci (przy ulicy Łagodnej), boisko do koszykówki przy Spółdzielni Mieszkaniowej Różany Potok oraz dwa osiedlowe boiska piłkarskie (przy ulicy Kresowej oraz przy ulicy Zagajnikowej).